Здесь нашел интересный обзор

Роз’яснення механізму надання та нарахування субсидій населенню

Создано: 21.10.2016

На сьогодні в області вже скористалися субсидіями 164131 сім’я, що становить 40 % від загальної кількості домогосподарств. І вони на власному досвіді переконалися у вигідності цього кроку. Але залишаються побоювання, викликані численними чутками, а також новими правилами нарахування субсидій, які почали діяти з 1 травня цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій». Хочемо заспокоїти людей та спростувати їх побоювання.

 Субсидії це легко.

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити і подати (або надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення лише два документи - заяву та декларацію про доходи і витрати. Для сільських жителів - уповноваженому сільської ради. Іншу необхідну інформацію спеціалісти управління зберуть самі. Цей процес є максимально спрощеним.

 Субсидії це вигідно.

При призначенні субсидії розраховується обов’язкова частка платежу за комунальні послуги, яку має оплачувати домогосподарство. Обов’язкова частка плати розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від його доходів. Чим менше доходи - тим менше сплачує домогосподарство. Різницю між вартістю послуг та обов’язковим платежем компенсує держава у вигляді субсидії. Розмір субсидії залежить не лише від доходів домогосподарства, а і від вартості житлово-комунальних послуг, які йому надаються. Тому дві сім’ї з однаковими доходами матимуть різний розмір субсидії, якщо вони користуються різним обсягом житлово-комунальних послуг. І навпаки, сусіди, які живуть в однакових квартирах, можуть отримувати різну субсидію, оскільки доходи їх різні. Варто зрозуміти, що навіть невелику субсидію отримувати вигідно. За новим порядком субсидія призначається на 12 місяців. Якщо протягом цього періоду підвищаться тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії буде перераховано і збільшено відповідно до зростання ціни послуг. Додатково звертатися з цього приводу до органів соціального захисту населення непотрібно. При цьому частина коштів, які сплачує одержувач субсидії, залишається незмінною. Також, з травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють і не стоять на обліку у службі зайнятості як безробітні. Якщо такі громадяни не мають доходів, для розрахунку субсидії, їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи. Варто звернути увагу на нову обставину, яка стосується невикористаних за опалювальний сезон сум субсидії через економне споживання. Сьогодні частина невикористаної суми - в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу (у його разі використання для індивідуального опалення) зараховується як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди, решта невикористаної субсидії - повертається до державного бюджету. Власні ж кошти споживача залишаються на його рахунку і переходять на наступний місяць. Те саме стосується і еквіваленту вартості електроенергії у 150 кВт.

 Субсидії це безпечно

Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Тобто через заборгованість за комунальні послуги ніхто житло не забере. Для цього немає ніяких юридичних підстав, адже коли ви оформлюєте субсидію ніяких договорів застави житла ви не укладаєте. Також ніяких проблем не виникне при продажу будинку чи квартири. Субсидії призначаються навіть за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. При цьому необхідно щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги, яка визначена в повідомленні про призначення субсидії. Ніяких штрафів за помилки в деклараціях про доходи і витрати, які здаються для оформлення субсидії не буде, якщо тільки громадяни свідомо не приховали частину важливої інформації. Лише в разі виявлення такого факту - надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути. Тому чутки про накладення штрафів у разі неправильного оформлення документів є безпідставними. Депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинене її надання. Також, купівля валюти на будь-яку суму не приведе до відмови в призначенні субсидії або її припинення. Не слід боятися, якщо ви не отримали вчасно повідомлення про призначення субсидії, хоча документи подали в належний термін. По можливості краще сплачуйте за комунальні послуги самостійно. Якщо платити нічим, повідомте підприємство - надавача послуг про те, що вами вже подані документи на призначення субсидії. У цьому випадку в підприємств є вказівка не застосовувати санкції до споживачів у зв’язку з відсутністю платежів. Потім, з місяця звернення за субсидією, вам зроблять перерахунок. Не варто хвилюватися й через втрату пільг, у разі коли дохід людини становить менше 1900 гривень. Адже при низьких прибутках, вигідніше оформляти субсидію.

Отже субсидія це ще один крок до побудови бездефіцитної економіки і в перспективі європейських стандартів життя.

Просмотров: 852