Бесплатные шаблоны Joomla

Про зміни у процесі надання житлових субсидій

Создано: 11.02.2019

c28ca869e11676649b7c19180c40ca36В минулому році порядок призначення житлових субсидій було суттєво удосконалено. 27 грудня 2018 року урядом була прийнята постанова про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі і запроваджена монетизація субсидій.

То що ж змінилося у процесі надання житлових субсидій?

На найпоширеніші питання відповідає начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Ольга Бабіжаєва.

По-перше, слід зазначити, що правила призначення житлової субсидії платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. Так, наш район бере участь у монетизація пільг та субсидій вже з 1 січня 2019 року. Тобто, всі громадяни, які звернуться за субсидією у 2019 році, вже будуть отримувати її за новим порядком. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Сім’ям не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунка.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на воду та електроенергію у загальному розмірі 200 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 300 гривень. 200 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 100 грн.

Саме з метою надання можливості банку інформувати громадян SMS-повідомленнями запроваджена норма обовʼязкового зазначення номеру мобільного телефону заявника у поданій ним заяві на призначення житлової субсидії.

Просмотров: 210