Интернет-магазин nachodki.ru

Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною багатодітним матерям

Создано: 09.12.2016

Відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” пенсії за особливі заслуги встановлюються матерям, які народили п'ятеро та більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, яким передбачається, що у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав, та виховання дітей до зазначеного віку здійснювалось батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батькові. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

 

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії на яку має право особа, згідно із законом, у таких розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність: 5 дітей-35%, 6 дітей-36%, 7 дітей-37%, 8 дітей-38%, 9 дітей- 39%, 10 та більше дітей — 40%, відзначених почесним званням “Мати-героїня” - 40%.

Оскільки розмір пенсії за особливі заслуги залежить від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, кожне наступне збільшення такого розміру прожиткового мінімуму є підставою для проведення перерахунку пенсії за особливі заслуги. Перерахунок проводиться з дня збільшення розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, розмір пенсії за особливі заслуги може бути переглянутий у разі повторного нагородження особи після призначення пенсії за особливі заслуги або в разі виявлення нових даних про заслуги особи.

Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення. Днем звернення за її встановленням вважається день прийняття заяви про порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги з усіма потрібними документами.

Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і при цьому подаються всі потрібні документи, то днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Якщо до заяви додано не всі потрібні документи, орган, що готує документи для призначення пенсії за особливі заслуги, повідомляє заявникові, які документи слід подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня повідомлення про потребу їхнього подання, то днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається день приймання або відправлення заяви про призначення такої пенсії.

Заява щодо порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та потрібні документи подаються до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання особи.

Механізм порушення клопотання про призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 р. № 378.

Документи, необхідні для призначення надбавки до пенсії за особливі заслуги :

копія І,ІІ сторінки  паспорта та прописки;

копії документів, що підтверджують особливі заслуги;

копії документів, що підтверджують трудовий стаж;

копія довідки МСЕК (для пенсій по інвалідності);

копія свідоцтва про одруження (у разі необхідності);

копії свідоцтв про народження дітей (для багатодітних матерів);

довідка про те, що особа народила та виховала до 6-річного віку 5,6,7… дітей (для багатодітних матерів).

Пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується впродовж усього періоду, на який призначено пенсію відповідного виду особі. Наприклад, якщо вона встановлена до пенсії за віком чи за вислугу років, то довічно; якщо до пенсії по інвалідності, то на весь строк установлення інвалідності.

До соціальних пенсій (тих, які призначені раніше за відсутності страхового стажу) та до державних соціальних допомог пенсія за особливі заслуги не призначається.

Просмотров: 1881