Шаблоны Joomla здесь

Легалізація тіньової зайнятості - соціальний захист найманих працівників

Создано: 18.07.2016

programma legalizacii kazakhstanСвоєчасність і повнота виплати пенсій та грошових допомог, як і можливість підвищення їх розмірів, цілком залежить від стану надходження коштів від платників  та дотримання ними платіжної дисципліни, що в свою чергу сприяє стабільності бюджету Пенсійного фонду України, запобігає негативним тенденціям у суспільстві. Значна кількість роботодавців, які мають власні виробничі потужності, достатню кількість трудових ресурсів та здійснюють господарську діяльність, використовують різноманітні схеми приховування реально виплачуваних доходів, нараховуючи заробітну плату на рівні або нижче рівня законодавчо встановленої заробітної плати.

Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати заробітну  плату  “в конверті” позбавляє їх у майбутньому гідного пенсійного забезпечення. Адже тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не  меншому ніж мінімальний (станом на 01 липня 2016 року вона складає     1450 грн.), та  вчасна і в повному обсязі сплата страхових (єдиного) внесків - гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, необхідного при обчисленні пенсії. Нині кожен третій працездатний українець отримує доходи в секторі незареєстрованої зайнятості, особливо це стосується найманих працівників,  роботодавцями яких є  приватні підприємці.

Іванівське об'єднане управління Пенсійного фонду України  Херсонської області  стоїть на захисті законних інтересів громадян, у складі  робочої групи  з питань легалізації  оплати праці  та зайнятості населення, повноти сплати  страхових внесків  до бюджету Пенсійного  фонду України та соціальних фондів приймає участь у перевірках з питань легалізації зайнятості  населення. Протягом  січня-червня 2016 року проведено 6 спільних перевірок,  перевірено 38 суб'єктів господарювання, виявлено 8 неоформлених працівників. Робочою групою з питань легалізації проведена інформаційно-роз'яснювальна робота з роботодавцями, в ході якої з 3 працівниками укладено трудові договори.

Головне завдання таких заходів - змусити людей замислитися над тим, що від офіційного розміру їхньої заробітної плати залежить їх же соціальний захист, адже йдеться не лише про пенсійне забезпечення, а й про всі соціальні гарантії та виплати, які існують у державі.

Іванівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області звертається до всіх роботодавців із проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі не нижчому за мінімальний рівень.

Просмотров: 988