Статьи и обзоры nachodki.ru

В Іванівській районній державній адміністрації відбулося чергове засідання колегії

Создано: 24.03.2017

IMG 20170324 09033424 березня 2017 року, під головуванням голови районної державної адміністрації С.Довбні, за участю керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних служб, селищного, сільських голів відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації.

На засіданні обговорено три невідкладних питання: «Про проект районної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017 – 2021 роки», «Про спільну роботу структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про виконання виконкомами Дружбівської та Першотравневої сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, визначених статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Проект районної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» розроблено з метою підтримки та створення необхідних умов для розвитку, накопичення людського капіталу району та забезпечення потреб регіонального ринку праці у фахівцях з гостродефіцитних спеціальностей. Представила цей важливий документ начальник відділу освіти районної державної адміністрації Л.Шикуленко.

«При формуванні людського капіталу важливою проблемою є старіння кадрів та їх нестача, особливо на рівні місцевих громад. На сьогодні потреба в кадрах відчувається на всіх рівнях: обласному, районному, сільському. Саме тому, впровадження регіонального замовлення на підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей, зокрема в галузі освіти, культури, медицини, фізичної культури та спорту, є найважливішою складовою у формуванні людського капіталу регіону.», - зазначила у своєму виступі Л.Шикуленко.

За словами доповідача, Програма буде реалізовуватися в один етап – з 2017 по 2021 роки.

Досягнення мети Програми можливе шляхом:

- фінансування підготовки здобувачів вищої освіти за рахунок обласних, районних та місцевих бюджетів для абітурієнтів із сільської місцевості;

- впровадження регіонального замовлення на гостродефіцитні спеціальності;

- проведення профорієнтаційних заходів серед сільської молоді;

- сприяння формуванню висококваліфікованих фахівців;

- збільшення частки населення з вищою освітою;

- надання у вищих навчальних закладах області якісної освіти випускникам шкіл з 140 - 160 балами за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за рахунок коштів обласного, районного та місцевих бюджетів з подальшим працевлаштуванням їх за місцем проживання;

- надання соціально незахищеним верствам населення якісних освітніх послуг у вищих навчальних закладах області за кошти обласного, районного та місцевих бюджетів.

«Фінансування Програми здійснюється за рахунок обласного, районного та місцевих бюджетів, - наголосила Л.Шикуленко. - При цьому формульний розрахунок внесків сторін є збалансованим, у тому числі за рахунок обласного  бюджету – 25%, районного бюджету – 50%, сільських бюджетів – 25%».

Колегія схвалила проект Програми та доручила відділу освіти районної державної адміністрації подати відповідний пакет документів щодо Програми на розгляд районної ради.IMG 20170324 091049

Про спільну роботу структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування з питань соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування учасникам колегії доповіла начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Н.Максак.

«Станом на 15 березня 2017 року на обліку в службі у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких 10 – діти-сироти (47,6%) та 11, або 52,4 % – це діти, позбавлені батьківського піклування, які прирівнюються до дітей-сиріт, тобто сироти при живих батьках.

На кінець 2016 року питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання становила 100%. Прогнозовано, що у 2017 році всі діти даної категорії, які наберуть юридичного статусу протягом року, теж будуть забезпечені сімейним затишком», запевнила Н.Максак.

За підсумками розгляду цього питання колегією прийнято рішення, яке містить ряд вагомих завдань службі у справах дітей, відділу освіти, управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації, КЗ «Іванівська центральна районна лікарня», виконкомам селищної, сільських рад.

В рамках контролю за виконанням виконкомами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади, третім питанням колегіально розглянуто стан виконання виконкомами Дружбівської та Першотравневої сільських рад делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, визначених статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Прийнятим рішенням колегії рекомендовано виконкомам Дружбівської та Першотравневої сільських рад: проводити аналіз стану використання земель та забезпечити контроль за додержанням земельного законодавства, вживати заходів щодо благоустрію та санітарного очищення населених пунктів.

        

Просмотров: 372