Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

В РДА відбулась нарада з питання встановлення фактів захворюваності свинопоголів’я на «Африканську чуму»

Создано: 24.01.2017

GUN3qKY67 824 січня 2017 року при першому заступнику голови районної державної адміністрації С.Довбні, за участю в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Іванівському районі А.Онуфрієнко відбулась чергова нарада з селищним, сільськими головами з питання встановлення фактів захворюваності свинопоголів’я на «Африканську чуму».

 

А.Онуфрієнко повідомила присутнім, що 16 січня 2017 року в одному із приватних господарств селища було зафіксовано падіж свиней. 18 січня 2017 року до нашого району прибула комісія з представників Головного управління Держпродспоживслужби та Херсонської обласної регіональної лабораторії. По факту приїзду у господарстві було встановлено 6 трупів свиней. Комісією було відібрано матеріал для дослідження та відправлено його до регіональної лабораторії. В свою чергу Херсонською комісією вирішено направити матеріали до Дніпропетровської регіональної лабораторії. Згідно експертного висновку встановлено, що проби відібраного матеріалу є позитивними до «Африканської чуми».

В зв’язку з виникненням на території району спалаху «Африканської чуми» свиней рішенням районної ДНПК з 20 січня 2017 року введено 40-добовий карантин в 6-кілометровій зоні (смт Іванівка та с. Шотівка).jcR8ooUVlBA

На в’їздах в населені пункти створено 3 ветеринарно - поліцейські пости. На сьогодні пости забезпечені дезбарьерами заповненими тирсою з сіллю. Ветспеціалістами забезпечено обробку підкрилків ранцевим оприскувачем. На кожному посту є у наявності ємність об’ємом 200 м2, де постійно поповнюється розчин для проведення дезінфекцій. Для обігріву на постах облаштовані пересувні вагончики. На посту № 1 для обігріву облаштовані приміщення сторожки не працюючої АЗС, мається освітлення. На посту № 2 облаштовано вагончик, який забезпечений обігрівом, електроприборами та освітленням. На посту № 3 у вагончику мається буржуйка, пост забезпечено дровами та освітленням.

Також створено 5 бригад для проведення обліку свиней у зоні захисту. Проведено обходи 129 дворів, проведено облік 437 голів свиней. Хворих чи загиблих свиней не встановлено. При обходах проводиться широка інформаційно - роз’яснювальна робота з населенням та під підпис доводяться вимоги щодо заборони переміщення та забою свиней. Населенню вручаються пам’ятки «Обережно. Африканська чума свиней».

В епізоотичному осередку проведене повне знищення свиней шляхом спалення. Також проведена повна очистка та дезінфекція території приватного господарства. Заборонено виїзд транспорту та пересування людей з господарства. Проведено знезараження гною та гнієзвалища. Станом на 24 січня 2017 року проведено повне захоронення гною.

Підсумовуючи нараду С.Довбня надав ряд доручень селищному, сільським головам, зокрема:

- провести широку інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення;

- провести подворовий обхід;

- заборонити стихійну торгівлю на території населених пунктів;

- заборонити реалізацію та забій свиней.

Просмотров: 521