Здесь нашел интересный обзор

Заклади освіти і культури району святкують День вишиванки

Создано: 21.05.2020

vishiv osvita1

День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала…

Вишиванка – це вже не просто одяг, а символ української нескореності та свободи, який об’єднує всіх українців. У третій четвер травня всі українці на знак єдності вдягаються у вишиванки. Не стали винятком і заклади освіти та культури району. Цьогоріч, попри карантин, свято буде ще яскравішим і ріднішим - ми намалюємо Дерево Роду!


«День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного», - вважають організатори свята, громадська організація "Всесвітній день вишиванки". «Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду - не тільки захоплива справа, це - вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових - родичів, які насправді були героями свого часу. Таким чином прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна», - говорять організатори святкової імпрези.

vishiv osvita2
Відеокаст «Вишиванка, сім’я, і родина – моя квітуча Україна» (Агайманська сільська бібліотека), фоточелендж «Я по світу іду в вишиванці» (Новодмитрівська сільська бібліотека), творча виставка «Вишивала долю українську…», фотоколаж «Вишиваночка моя» (Першотравнева сільська бібліотека), фотоколаж «Дружбівці: від мала до велика» (Дружбівська сільська бібліотека) – таким розмаїттям заходів святкують День вишиванки заклади культури району.
Учні Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів охоче вивчають історію України, знають свята, традиції, звичаї українського народу, люблять слухати пісні – красиві, влучні, ніжні. І учні і педагоги закладу активно приєдналися до флешмобу «Самробка своїми руками» та започаткували онлайн-челендж «Я - українського роду».
У Дружбівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» проведено онлайн захід «Вишиванка рідна, ну хіба не диво? В ній ходити модно, стильно і красиво», який підтримали і діти, і батьки.
Сімейним відеокастом привітали всіх з Днем вишиванки батьки, учні та педагоги Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Учні Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів також активно долучилися до святкування та організували онлайн флешмоб «Одягни вишиванку», вдягнувши найбільшу гордість нашого народу.
Королевою дня є вишиванка і в кожному будинку замайоріла різнобарвними візерунками українська вишивка, а в пам’яті кожного міцно вкарбувалися слова: «А над світом, гляньте, а над світом - Українська вишивка цвіте!». Адже українська вишиванка відома в цілому світі!
Нехай гарний настрій не залишає нас протягом всього дня.
День вишиванки єднає українців!

Просмотров: 386