nachodki.ru интернет-магазин

Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар

Создано: 18.05.2020

Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» в Україні 18 травня встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та відповідно до указу Президента України «Про День боротьби за права кримськотатарського народу» цього дня щороку відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу.
18 травня 1944 року стало трагедією для 238,5 тис. осіб. Саме цього дня розпочалася операція з депортації кримських татар - злочинна акція, що призвела до масових людських жертв та завдала непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинула на його історичний шлях.
Під час головної хвилі депортації, 18-20 травня 1944 року, було виселено 18014 осіб до Узбекистану, Казахстану і Таджикистану. Невеликі групи людей було відправлено також до Марійської АРСР, на Урал та до Костромської області Росії.
Майже 8 тисяч осіб загинули в дорозі, і ще 27 тисяч – за півтори наступні роки.
Депортація кримських татар – це страшна трагедія для цього народу і всього українського суспільства. Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей.
Тому, у цей скорботний день схиляємо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених голодом, холодом та непосильними каторжними роботами.

Просмотров: 360