nachodki.ru интернет-магазин

Відновлення полезахисних лісосмуг в Херсонській області

Создано: 18.03.2020

N2 18032020

За даними Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації, через відсутність справжнього, відповідального господаря полезахисні насадження, які є постійно діючим, дешевим і надзвичайно ефективним фактором захисту землі від ерозії та посух, безщадно знищуються. Наслідки цього знищення вже відчули на собі фермери нашого району, які вже не перший рік втрачають врожай через вітрову ерозію ґрунту.
Довідково: за даними Держлісагенства загальна лісистість Херсонської області складає 4,1% або 116,3 тис га, з них полезахисні лісосмуги займають 29 тис га. Найбільші втрати площ полезахисних лісових насаджень зафіксовані в Херсонській області – на 3,27 тис га. Наявність полезахисних лісосмуг є принциповою умовою для ефективного агровиробництва в степових регіонах України, де як раз і зафіксоване найбільш активне їх знищення.
Враховуючи, що Херсонщина — це та область, в якій найшвидшими темпами відбувається руйнування верхнього родючого шару ґрунту, у 2020 році спільно з проектом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) на Херсонщині відновлюватимуть лісосмуги.
Проект передбачає в першу чергу визначення права власності та користування лісосмугами, обстеження, інвентаризацію, а потім — насадження лісосмуг.
За розрядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 24.12.2019 року № 898, передбачається вжиття додаткових організаційних заходів щодо збереження полезахисних лісових смуг, зокрема проведення інвентаризації та розробку механізму передачі лісових смуг новим власникам.
Органам місцевого самоврядування в районі рекомендовано:
- провести організаційну роботу з землевласниками та землекористувачами щодо укладання договорів на охорону та збереження полезахисних лісових смуг;
- при можливості забезпечити постійний громадський контроль за охороною, захистом та використанням полезахисних лісових смуг;
- вжити заходів щодо заборони будь-якого вирубування лісосмуг, та в випадку виявлення таких фактів терміново повідомляти Іванівське відділення поліції Каховського відділу поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області.

Просмотров: 98