Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.

Згадаємо юність, що горіла під Крутами…

Создано: 29.01.2020

83707434 2503790903272534 3724174676461617152 nНа Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…

29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з часу бою на залізничній станції Крути.

Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія. Бій під Крутами є однією з найбільш героїчних і водночас трагічних сторінок історії України...

Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме вони засвідчили - власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

З цієї нагоди в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшли інформаційно-просвітницькі заходи з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу.

У шкільній бібліотеці бібліотекарем Тутовою Оксаною Вадимівною була оформлена виставка історичної літератури, яка присвячена визвольним подіям та героям битви під Крутами «Пам’ятаємо героїв Крут».

Вчителем історії Лім Юлією Вікторівною з учнями 7 класу проведено годину пам’яті «Згадаємо юність, що горіла під Крутами…». На ній було вшановано подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Також вчитель ознайомив учнів з історичною довідкою про бій під Крутами 29 січня 1918 року.
Попри скорботність та трагізм Крути навіки залишаться яскравою сторінкою минулого нашої держави. Під Крутами творилася історія молодої Української держави. Крути – тільки одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України, однак відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.

Переконані, що подвиг Героїв Крут надихатиме майбутні покоління українців на сміливі вчинки і героїзм.

Просмотров: 44