Статьи и обзоры nachodki.ru

Міжнародний День людей з інвалідністю

Создано: 03.12.2019

invalidnistВідзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обовязок перед особами з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії.Окремі людські надії на те, що буде добре. На щастя. Поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає. Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоровя і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть такі  і вони потребують допомоги і уваги. 

Кожен день у житті людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалення, приносити радість собі та оточуючим. І незважаючи на деякі невдачі та смуток, надія на краще та більш легше своє існування в суспільстві не залишає їх. Головне для них, що життя є і воно продовжується.

Відзначая Міжнародний день людей з інвалідністю, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування підводять підсумки зробленого для цієї категорії громадян, аналізують фактичне становище людей з особливими потребами в суспільстві і визначають заходи щодо поліпшення їх життєвого рівня.

В управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації на обліку перебуває 97 осіб, які мають інвалідність або знаходяться в групі ризику, для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. З початку 2019 року за рахунок коштів державного бюджету 25 осіб були забезпечені кріслами колісними, ходунками, протезами молочної залози, ортопедичним взуттям та протезами нижніх кінцівок на суму 139,2 тис. грн.

До початку осінньо-зимового періоду та з метою надання  допомоги особам з інвалідністю, одиноким, одиноко проживаючим громадянам похилого віку, працівниками Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з депутатами сільських рад проведено відвідування 69 осіб з інвалідністю, з метою вивчення їх потреб та  проблемних питань, складено акти матеріально-побутових умов проживання.

Двадцять шість осіб з інвалідністю, які проживають на території району, отримали грошову допомогу на суму 65,0 тис.грн за рахунок коштів районного бюджету, 43 особи зазначеної категорії отримали грошову допомогу в сумі  148,1тис.грн за рахунок коштів бюджету Іванівської селищної ради (7 осіб з інвалідністю по зору-кошти на придбання твердого палива в сумі 18,2 тис.грн; 27 осіб зазначеної категорії - кошти на лікування в сумі 122,7 тис.грн; 9 особам за висновками актів обстежень надана допомога дровами на суму 7,2 тис.грн.

Сільськими радами, які не увійшли до складу Іванівської селищної ради (об’єднаної територіальної громади) 73 особам з інвалідністю надані продуктові набори за рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 17,3 тис. грн, також 35 особам з інвалідністю виділена грошова допомога в сумі 9,1 тис. грн. о по району 177 осіб з інвалідністю отримали допомогу в сумі 239,7тис.грн за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів.

Одним із найважливіших питань сучасного суспільства є проблема дитячої інвалідності, з урахуванням її медичного, соціального і економічного значення. В Україні, як і у всьому світі, спостерігається невпинне зростання кількості дітей з інвалідністю, а проблема набуває загальнодержавного характеру.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації багато років співпрацює з Херсонським обласним центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Херсонської обласної ради та щороку направляє дітей для проходження необхідного курсу реабілітації.  Метою діяльності цього центру  є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини з інваліднвстю з тяжкими фізичними та психічними вадами, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей; створення передумов для інтеграції у суспільство без відриву її від сім’ї з залученням до участі у реабілітаційному процесі батьків, інших членів сім’ї дитини. В поточному році 2 дітей з інвалідністю скористались реабілітаційними заходами зазначеного центру.

Сучасна демографічна ситуація в Україні характеризується зниженням народжуваності та зростанням кількості дітей з інвалідністю. У структурі дитячої інвалідності хвороби нервової системи займають перше місце, з яких більша частка – різні форми церебральних паралічів. Понад 70% хворих на ДЦП – важкі інваліди, що вимагають значних фінансових затрат на їх лікування, утримання та соціальної допомоги. Запровадженню нового механізму забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”, дозволило забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Також нові зміни в законодавстві дозволяють пройти безкоштовно реабілітацію дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП в будь якому закладі, які визначає Фонд соціального захисту інвалідів. Перелік установ, реабілітаційних закладів розміщується на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів  ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП”- „Перелік  реабілітаційний установ, закладів охорони здоров`я”.

В поточному році було направлено за новим механізмом 1 дитину з ДЦП разом із одним з батьків. Проживання, харчування дитини та одного з батьків у відповідних установах також безкоштовні. 

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність таких людей ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що особи з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Тож хочеться побажати їм витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності ваші плани та задуми.

Також висловлюємо вдячність всім, хто опікується особами з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

Просмотров: 48