У районі розвивається мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

Создано: 11.11.2019

15102012На сьогоднішній день однією з актуальних проблем суспільства є проблеми розвитку та соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Важливою складовою успішної соціалізації таких дітей є їх адаптація до умов життя в суспільстві. Це можливо  лише тоді, коли дитина виховується в родині. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою  біологічній родини може слугувати інша сім’я.

Минулого тижня головним спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації та провідним фахівцем соціальної роботи відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було обстежено умови проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням.

У районі розвивається мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Протягом 2019 року до діючого будинку сімейного типу було влаштовано двох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 07 листопада 2019 року у районі функціонує 3 прийомних сім’ї, в яких виховуються 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 4 дитячих будинки сімейного типу, вихованцями яких є 25 дітей. Тринадцять з цих дітей є вихідцями з Іванівського району.

В усіх родинах створені належні умови для проживання та виховання дітей, вони мають окремі кімнати, в яких є спальні місця, місця для приготування уроків, відпочинку. Під час зустрічі, діти охоче демонстрували свої таланти, вироби виготовлені своїми руками, розповідали про оздоровчі заклади, в яких відпочивали. В достатній кількості діти забезпечені сезонним одягом, предметами особистої гігієни, іграшками, художньою літературою, належним чином підготовлені до школи

З батьками було проведено бесіду щодо  цільового використання державної соціальної допомоги, яка виплачується батькам на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та про належний догляд за дітьми.

Особливу увагу було звернуто на те, що прийомні батьки  та батьки-вихователі несуть особисту відповідальність за утримання, виховання, збереження життя та здоров`я прийомних дітей.

Просмотров: 76