День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Создано: 21.05.2019

SAM 233618 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. Того дня до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон з кримськими татарами. Усього депортували більше 180 тисяч людей. Внаслідок депортації загинув майже кожний другий представник кримськотатарського народу.

В Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося засідання «круглого столу» 8-9 класів на тему: «Цей день в історії: День вшанування жертв депортації кримськотатарського народу», проведене вчителем історії Лім Юлією Вікторівною. Метою цього заходу було ознайомлення учнів з причинами депортації кримськотатарського народу, визначення масштабів, напрямків, умов, та організації процесу переселення; характеристика суспільно-політичних процесів, які активізували самовільне повернення татар на свою батьківщину і їх подальшу долю. Під час засідання «круглого столу» учні розповідали про трагічні  події 18 травня 1944 року. Ключовим питанням цієї дискусії було:  «Як вплинула депортація кримських татар на долю цього народу та його сучасне положення?». Учні аналізували офіційні документи, свідчення очевидців цієї трагедії. Використовуючи методики критичного мислення учасники дискусії обговорювали дане питання.

Підсумком стали слова одного з учнів: «Для нас, громадян України, головне – загальнолюдські цінності: толерантність, повага до прав людини, свобода».

Просмотров: 153