Шаблоны Joomla 3 тут

Кількість с/г кооперативів на Херсонщині поступово збільшується: упор на популяризацію

Создано: 15.04.2019

koopnarada1 jpgОб’єднання в кооперативи – це сьогодні одна з кращих можливостей для дрібних агровиробників Херсонщини консолідувати зусилля та ресурси для отримання доходів й мінімізації витрат. Сприяти розвитку кооперативного руху покликані потужні програми

державної підтримки сільськогосподарських кооперативів – про це говорили минулого тижня на нараді «Перспективи розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та механізми державної підтримки у 2019 році», організованій Департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.

У нараді взяли участь представники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), фермерських господарств та громадських організацій, які мали змогу дізнатись докладніше про умови участі у державних програмах підтримки кооперації та інших напрямках.

Нагадаємо, що у 2019 році кооперативам запропонована держпідтримка у розмірі 70 % вартості придбаного обладнання.

Маргарита Степанова, заступник директора Департаменту, звернула увагу, що з кожним роком розширюється перелік державних програм та напрямків підтримки агросектору.

Так, на початку минулого року було запропоновано державну підтримку лише для кооперативів молочного напрямку, а на сьогодні державною підтримкою крім молочарів та м’ясників, можуть скористатися СОК плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин.

Крім того, Маргарита Михайлівна зазначила, що після певного періоду занепаду кооперативного руху, кількість кооперативів на Херсонщині почала поступово зростати: минулого року в області створено 5 нових кооперативів, і зараз їх кількість становить 62.

Вона виразила сподівання, що у 2019 році кооперативний рух розвиватиметься більш інтенсивно, а кооперативи будуть більш активними стосовно участі у державній програмі підтримки.

Задля цього Департаментом агропромислового розвитку, відділом агропромислового розвитку в районі проводиться роз’яснювальна та консультативна робота щодо існуючої програми держпідтримки кооперативів, а також з популяризації кооперації взагалі, зокрема із залученням Херсонського обласного центру зайнятості, керівників органів місцевого самоврядування сіл, селищ та ОТГ Херсонщини.

«Стимуляція розвитку фермерських господарств та кооперації – це шлях до легалізації сільськогосподарської діяльності», - наголосила Маргарита Степанова і зазначила, що спеціалісти Департаменту готові і надалі надавати консультації та супроводження з питань створення кооперативів та участі в програмах держпідтримки.

Голова Херсонської організації ГО «Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України» Леонід Кириченко відмітив, що кооперація – формат господарювання, який є дуже популярним в країнах Європи, на яку орієнтується Україна. Проте в нашій країні кооперація недостатньо поширена, через наявність такого стримуючого фактору, як недосконале законодавство та надмірний, на його думку, податковий тиск на кооперативи, а також через відсутність масштабної популяризації кооперації на загальнодержавному рівні. При цьому Леонід Кириченко віддав належне роботі Херсонського Департаменту агропромрозвитку і подякував за плідну співпрацю держструктури із кооперативами та фермерами області.

Загалом, нарада пройшла у форматі відкритого діалогу, де учасники мали змогу отримати відповіді на актуальні питання щодо державних програм підтримки, та перспектив розвитку кооперації в області та Україні.

В нашому районі недавно створено ще два обслуговуючих кооперативи – м’ясний та молочний. Хотілося щоб і наші кооперативи взяли участь в отриманні державної допомоги.

Нагадаємо, що постановою Кабінету міністрів України від 7 лютого 2018 р. N 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» (Із змінами і доповненнями, внесеними  постановами Кабінету Міністрів України  від 24 жовтня 2018 року N 911, від 30 січня 2019 року N 126) визначено, що фінансова підтримка надається сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:

молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фінансова підтримка надається кооперативам шляхом компенсації 70 відсотків вартості техніки та обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більш як 3000000 гривень на один кооператив, за умови попередньої оплати кооперативом 100 відсотків вартості і податку на додану вартість за придбані та одержані у поточному році техніку та обладнання.

Просмотров: 64