Интернет-магазин nachodki.ru

Жінки. Мир. Безпека

Создано: 11.04.2019

SAM 2283З метою реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» у Любимівській загальноосвітній школі I-III ступенів було проведено інформаційно-просвітницький захід «Війна позначилась на долі українських жінок».

Цей захід був спрямований на формування у молоді стійких переконань щодо норм культури миру, толерантності, протидії конфліктам.

У вступному слові вчитель української мови і літератури Загорська Анжеліка Олександрівна зазначила: «Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і композиторів, і художників. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за майбутнє нашої України».

Звучить пісня «Україночка» у виконанні дівчаток 5 класу: Бондарюк Карини, Ткаченко Лариси, Сенеги Вікторії, Чакал Евеліни. А далі учні ознайомилися із видатними жінками в історії України: княгиня Ольга, Леся Українка, Олена Пчілка, Олена Теліга, Ліна Костенко.

Прослухали вірш про жінку-берегиню роду у виконанні учениці 5 класу Чакал Евеліни.

Я – жінка, я – мати! Запалена Богом свіча.

І хто мене кине – покинутий буде.

Хто словом осудить – осудиться сам.

Земна і небесна, такою пребуду.

Такою достанусь грядущим вікам.

Куртасанов Артур і Бардюков Дмитро розповіли, що і в наш час українки вражають своїм героїзмом, мужністю, відданістю Батьківщині. Яскравий приклад – жінки із Небесної Сотні, АТО/ООС!

Для учнів 5 класу цікаві інформаційні повідомлення підготували учениці 9 класу: виступ Білоус Тетяни - «Історія випробування та героїзму. Доля луганчанки Олени Черенкової», виступ Гончарової Ольги - «Війна все одно закінчиться перемогою», виступ Поливоди Ельвіни - «Я заборонила собі зневірюватися».

І пам’ятаймо, в житті завжди є місце подвигу. У 2018 році двох українок – волонтерку Яну Зінкевич і письменницю Оксану Забужко – нагородили Відзнакою Блаженного Священномученика Омеляна Ковча. Відзнаку вручили в Римі усього лиш шістьом людям, добрі справи яких відомі світові.

У Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся дівочий форум «Жінки, мир, безпека», який об’єднав дівчат 9-11 класів. У фокусі уваги були питання миру та безпеки України, ґендерної рівності та справедливості.

Дівчата-учасниці «приміряли» на себе ролі жінок у різних сферах діяльності: політиці (Шарко А.), військовій справі (Мідловець Е.), волонтерській (Домантович Я.), міжнародній і правозахисній діяльності (Ємельянова Є), в журналістиці (Сібільова В.).

Ми впевнені, що сучасна жінка має всі можливості для успішної діяльності в усіх сферах суспільства.

Просмотров: 138