Учасники освітнього процесу проти корупції!

Создано: 18.03.2019

Изображение 002Корупція є однією з найактуальніших соціальних проблем сучасності.

З метою формування антикорупційної правосвідомості, нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища;

надання знань щодо шляхів запобігання корупції, забезпечення умов для формування елементів правової культури, правових орієнтирів і правомірної поведінки учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти району відбулися антикорупційні заходи.

У рамках плану реалізації правового виховання в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 6-9 класів була проведена відкрита виховна година з елементами дискусії «Вчимося бути чесними громадянами України. Скажемо корупції – НІ!». В ході заняття було приділено увагу визначенню поняття «корупція», підкреслено, що прояви корупції є порушенням прав людини. Молодь ознайомилась із законодавчими антикорупційними документами, зокрема, із Законом України «Про запобігання корупції». До підготовки та проведення цього актуального заходу долучилися учениці 9 класу Білоус Тетяна, Гончарова Ольга та Поливода Ельвіна. Під час різноманітних вправ, розгляду окремих ситуацій  учні  ознайомилися з прикладами покарання винних у давнину, проаналізували прислів’я, що відображають корупційну діяльність; вчилися визначати, що є корупцією, обговорили причини, ознаки та різні види корупції. На закінчення діти демонстрували власні рекламні малюнки із закликами «Стоп корупції!», які наочно продемонстрували розглянуті питання та бачення цього явища. Яскраві враження залишив переглянутий відеофільм «Україна без корупції». Звичайно, корупції можуть і повинні протидіяти держава, бізнес, ЗМІ, міжнародні та іноземні організації. Але важливо те, що діти зрозуміли: корупція - це зло, а отже, протистояння корупції - справа всього суспільства, кожного з нас.

З метою запобігання корупції у закладах освіти заступником директора Дружбівського НВК Світланою Константіновою 18 березня 2019 року було проведено бесіду на антикорупційну тематику з працівниками закладу. В ході бесіди було розглянуте одне з важливих питань сьогодення: як не стати учасником корупційних махінацій? Кожен працівник закладу запропонував шляхи розв’язання різних життєвих ситуацій, які органи правосуддя можуть визнати за корупційну діяльність. Заступник директора розкрила поняття «корупція», ознайомила з методичними рекомендаціями з питань запобігання та протидії корупції та розповіла про адміністративну та кримінальну відповідальність за корупційну діяльність.

Формування нової правової країни вимагає розуміння кожною людиною відповідальності за свої вчинки та ланцюгову природу корупційних дій. Саме це було покладено в основу уроку «Знаю права і змінюю світ», який було проведено в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів класним керівником 11 класу Сіліним Г.В. Під час уроку учні переглянули відеозвернення директора Програми розвитку ООН в Україні Янтомаса Хімстра, обговорили можливі шляхи подолання корупції. Кожним словом, кожним рішенням ми формуємо уявлення  дітей про добро і зло, хороші і погані вчинки, показуємо моральні зразки поведінки, викликаємо бажання бути кращими, добрішими.

18 березня для учнів 11 класу Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена виховна година «Корупція в Україні». Виховний захід відбувся в формі судового засідання. Учні познайомилися з Законом України «Про запобігання корупції». Учасниками дійства стали самі учні. Виступ «Корупції» (Трач Діани) нікого не залишив байдужим. В ролі «Прокурора» спробувала себе Домантович Яна, «Адвокат» - Мідловець Ельвіра, «Свідками» були Новічкова Тетяна, Варава Віталій, Усов Максим. За підсумками судового розгляду «Суддя» Лашов Роман виніс вирок: «Боротьба з корупціє та організованою злочинністю відноситься до найпріоритетніших проблем, що стоять перед українським суспільством. А молоде підростаюче покоління є саме тією основою суспільства, яке свідомо і цілеспрямовано буде боротися з цим ганебним явищем. Таким чином, довівши вину «підозрюваної», ми будемо боротися з цим ганебним явищем. А ліки від корупції в закладах освіти – це навчання».

Просмотров: 197