У закладах загальної середньої освіти району відбулися заходи до Дня українського добровольця

Создано: 14.03.2019

IMG 20190314 085646З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості 14 березня у закладах загальної середньої освіти району відбулися тематичні виховні заходи.

 

Новодмитрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено уроки мужності, присвячені українським добровольцям, які не жаліючи ні свого життя, ні сил охороняють кордони України, а також українським добровольцям, які загинули захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції у Донецькій, Луганській областях, та вшануванню їх пам’яті: «Сини народу – патріоти України», (6 клас Алєксєєва М.В.), «Борці за волю України», (8-9 класи Кідалова Н.В.), «Зона АТО. Будні українських солдат», (10-11 класи Комаріцина Т.П.). Організовано перегляд документальних фільмів про мужність та героїзм українських добровольців: «Край землі: зона АТО», «Життя в ритмі АТО», «День добровольця», «Нацгвардія України», «Солдат України» (відеокліп).

У Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися: бібліотечна виставки на тему «Добровольці сьогодення – пам’ять про загиблих» (Щербань Н.В.), урок-диспут в 11 класі «Чи міг би я стати добровольцем?» (Сілін Г.В.); класні години в 5-9 класах «Мужність і честь українських захисників-добровольців», «Пам’ятаймо героїчні вчинки», «Їх імена ми пам’ятатимемо завжди» (Матійків С.В. Середняк Ю.О.); перегляд  документального фільму «Україна від козацьких часів до сьогодення» (Соколенко С.В.), виставки малюнків, які передано  воїнам у зону АТО. На уроках «Захисту Вітчизни» для учнів було проведено тренувальне заняття із розбирання та збирання автомата (Володін Л.С.). Підсумком стала загальношкільна лінійка, де хвилиною мовчання та запалюванням вогнику пам’яті вшанували загиблих захисників Батьківщини.

У Дружбівському НВК відбувся виховний захід «Вони для нас виборюють життя…». В ряди української армії пішли добровольцями і зовсім юні хлопці, і зрілі чоловіки, і ті, хто ніколи не тримав в руках автомат, і жінки, які залишили домашні справи, сім’ї, дітей задля захисту територіальної цілісності нашої держави. Вони жили поряд з нами, працювали, були звичайними господарями. А сьогодні стали воїнами – нашою надією, нашим щитом, нашим захистом. На захід до закладу запросили односельчанина – добровольця Бачинського Сергія Миколайовича, який вже неодноразово з доброї волі брав участь у подіях, що відбуваються на Сході України. Здобувачі освіти привітали гостя віршами та словами подяки і на згадку подарували оберіг, який виготовили власноруч для воїна-захисника.

У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 4 класу було проведено Урок мужності «Вони для нас виборюють життя…». Мета заходу – розвивати в учнів любов до України, почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну в 2014 році, почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формувати в учнів активну життєву позицію.

Урочистий захід відкрили ведучі Безверхня Катерина та Трещова Валентина, які звернулися до школярів із закликом бути патріотами своєї країни, а це значить виявляти любов до свого народу, бути мужніми, гідними і відважними захисниками своєї Батьківщини, бо найбільше і безцінне багатство для кожної людини – це Батьківщина. Хвилиною мовчання вшанували добровольців, які з перших днів АТО сміливо захищали кордон України та не повернулися до рідних домівок.  Вшанували також борців за свободу, які загинули під час Революції гідності. Усі учасники заходу переглянули відео, слухали вірші та сучасні пісні про героїв сьогодення. Розмовляли про звичайних українських громадян, які кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини спочатку пішли на майдани, а потім першими протистояли озброєним формуванням загарбників Донеччини і Луганщини. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повісток. Інші – чоловіки й жінки – самоорганізувалися в добровольчі батальйони, ставали волонтерами. Їх зусилля не були марними - вони зупинили агресора. Та ми, діти України, мріємо про мир і спокій на рідній землі.

Просмотров: 116