Шаблоны Joomla здесь

У закладах загальної середньої освіти району відбувся День безпечного Інтернету «Разом для найкращого Інтернету»

Создано: 05.02.2019

SAM 6989На сьогодні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати їх у віртуальному просторі.

За ініціативою європейських некомерційних організацій European School Net та Insafe запроваджено проведення Дня безпечного Інтернету, який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики та загрози протизаконного контенту.

День безпечнішого Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді, прагнення достукатися до кожної людини та донести важливу інформацію про небезпеки, які чекають на недосвідчених користувачів.

У 2019 році День безпечного Інтернету відзначається 5 лютого під гаслом: «Разом для найкращого Інтернету». З кожним роком до  цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. В Любимівській загальноосвітній школі в цей день вже традиційно пройшли заходи до Дня безпечного Інтернету.

Для учнів 5-9 класів вчитель Кобець Юрій Дмитрович провів урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик», який мав на меті захист дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет.

Також учні переглянули онлайн-урок «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство» на каналі Спільноти Програми Академій Cisсo в Україні, дізналися як хакери використовують вразливості людей та пройшли онлайн-тестування.

На уроках інформатики учні 7 та 8 класів підготували презентації, які представили дітям молодших класів. Вони розповіли про небезпеки, що можуть спіткати в Інтернеті, використовуючи анімаційний фільм «Вірусні хвороби» від «Онляндії» про загрози в мережі.

Учні 6-8 класів виготовили стінгазети на тему: «Безпека в Інтернеті», а учні 9 класу створили буклети «Правила поведінки в Інтернеті» та «Безпечний Інтернет».

Не залишилися байдужими до цієї події і вчителі та учні Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Під час Дня безпеки в мережі Інтернет проведено заходи: конкурс малюнків «Подорож океаном комп'ютерних знань» (2-3 класи), п’ятихвилинки «Безпечний Інтернет» (2-5 класи), перегляд та обговорення презентації «Безпека дітей в Інтернеті», виховну годину для учнів 6 класу «Радості та сльози Інтернету», тренінг «Будь зміною: об'єднаймося для кращого Інтернету» (10-11 класи), відео-урок «Безпека в Інтернеті» (9 клас).

З метою формування безпечної поведінки в Інтернеті в Дружбівському НВК відбувся урок «Створюй, спілкуйся та поважай!». На урок були запрошені учні з 2 по 8 класи. В ході уроку вчитель інформатики Дмитро Калякін ознайомив дітей з правилами безпечного Інтернету, продемонстрував відео «Казка про безпечний Інтернет». Далі між учнями 6 та 8 класів відбулася командна гра «Подорож країною Інтернет».

Задля формування уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото, для учнів 8 класу було проведено урок «Інтим-селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик». В ході уроку діти дізналися про такі поняття як «секстинг» та «онлайн-грумінг», переглянули відео «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті (онлайн-грумінг)». Діти ознайомились з наслідками секстингу та онлайн-грумінгу, а також як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в ситуації секстингу чи онлайн-грумінгу.

Учні 6 класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний Інтернет» від освітнього проекту «На Урок».

У Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик» для учнів 7-11 класів. Вчитель Кідалова Н.В. у 7 та 8 класах провела урок у формі тренінгу. Під час тренінгу учні обговорили позитивні і негативні сторони мережі Інтернет та виробили основні правила поводження в Інтернеті. А також простими вправами у вигляді гри відтворили загрози, що виникають під час роботи в мережі, вигадували собі «Нікнейми» та писали побажання друзям. Під час практичного завдання давали відповіді на різні за змістом інтернет-листи. Наприкінці тренінгу було переглянуто соціальний ролик про безпечний Інтернет. У 9-11 класах (вчитель Домантович В.П.) урок розпочався із перегляду відеоролика «Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик». Далі урок пройшов у формі веб-квесту «Безпечний Інтернет», який складався із 6 завдань. Вчитель наголосила, що протягом веб-квесту учні дізнаються про те, як залишатися в безпеці при використанні соціальних мереж і не тільки, спробують дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила роботи в Інтернеті. Із задоволенням учні виконували завдання надсилаючи відповіді на електрону адресу вчителя. Переможцями веб-квесту стали учні 9 класу Шарко Сергій, Липницька Любов, Сібільова Віолетта та 10 класу - Емельянова Вікторія, Проха Олександра. Вчитель закінчила урок віршем «Я раджу вам, діти, - не сидіть ви в Інтернеті». Вчителі донесли до учнів, що Інтернет має бути нашим другом та помічником і це залежить від нас.

Усі здобувачі загальної середньої освіти району дійшли висновку, що безпека в спілкуванні у мережі Інтернет може зашкодити не лише кожному зокрема, але й сім’ї та друзям, а тому від кожного з нас залежить наша безпека в онлайн просторі.

Просмотров: 158