Статьи и обзоры nachodki.ru

Агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення

Создано: 11.01.2019

agrotechВідповідно до вимог статей 37 та 54 Закону України «Про охорону земель» з метою здійснення контролю за динамікою родючості ґрунтів систематично проводиться їх агрохімічне обстеження, видаються агрохімічні паспорти, в яких фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів і рівні їх забруднення.

Дані агрохімічної паспортизації земель використовуються в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в тому числі оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель; визначення розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.

Форму агрохімічного паспорта та порядок його ведення встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин. З метою своєчасного виявлення змін стану земель, їх оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативних процесів ведеться моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення.

Моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення включає:

- агрохімічне обстеження ґрунтів;

- контроль змін якісного стану ґрунтів;

- агрохімічну паспортизацію земельних ділянок.

Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень – через кожні 5-10 років.

Суцільне ґрунтове обстеження проводиться через кожні 20 років.    Агрохімічна паспортизація земельних ділянок, що є складовою частиною моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, здійснюється уповноваженим органом виконавчої влади з питань аграрної політики.

Процедура виготовлення та видачі агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки встановлена Порядком ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 жовтня 2011 року №536, який зареєстровано в Мінюсті 23 грудня 2011 року за №151/20255.

Цим наказом визначено, що агрохімічний паспорт підписується посадовою особою центрального органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики.       Паспорт має містити такі відомості:

- код поля, земельної ділянки;

- координатну прив’язку;

- код, назву та площу ґрунтів;

- схему поля; тип сільськогосподарських угідь.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами, форма якого затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 жовтня 2011 року №536.

Об’єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є: рілля, у тому числі зрошувана, осушена; сіножаті і пасовища; багаторічні насадження.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки видається у двох примірниках, один з яких зберігається у землевласника або землекористувача, а інший – в центральному органі виконавчої влади з питань формування та забезпечення аграрної політики.

Наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов’язковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.

Заявки на виготовлення еколого - агрохімічних паспортів земельних ділянок подавати за адресою: Херсонська філія Державної установи «Інститут охорони грунтів України», м. Херсон, вул. Кольцова, 59, тел/факс (05552) 37-05-50, е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. В заявці має бути вказаний повний перелік кадастрових номерів земельних ділянок, що знаходяться в користуванні, реквізити підприємства, копії реєстраційних документів.

Просмотров: 188