Здесь нашел интересный обзор

Тиждень права в Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів «Поважай права, виконуй обов’язки!»

Создано: 17.12.2018

8753З 10 по 14 грудня в Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено тиждень права (вчитель Атажанова Л.С.).

Для учнів 2-4 класі проведено правовий калейдоскоп «Я дитина – я маю право». Всім сподобалася чарівна скринька і кожен намагався заглянути. А бачив самого себе в дзеркалі. Дітки зробили висновок, що найціннішим скарбом на землі є Людина. А кожна людина повинна знати права і обов’язки. І ось всі потрапили в незвичайну сучасну казку. А гостями були Мальвіна і Буратіно (Гаврон А.7 клас, Островський В.9 клас). Прозвучала пісня у виконанні учнів 2, 3 класів (відповідальні учениці 10 класу Ємельянова В., Проха О.). Переглянувши уривки із мультфільмів, назвали права героїв, які були порушені. Конкурсом для Буратіно стало обговорення проблемних ситуацій. Буратіно подякував діткам за допомогу і наголосив, що треба знати свої права і виконувати обов’язки.

А учні 5-8 класів стали учасниками виховного заходу з елементами гри «Правовий вернісаж». Ведучі учениці 9 класу Липницька Л. і Сібільова В. познайомили всіх з історією виникнення «Декларації прав людини» і «Конвенції про права дитини». Учнів зацікавила вистава «Ви не маєте права», яку розіграли учні 7 класу Проха К. і Ткачов І. та учениця 9 класу Липницька Л. Всіх учасників захопила гра «Впіймай злочинця», «Права та обов’язки», «Що таке добре, що таке погано». Заключним етапом заходу став перегляд презентації «Діти мають право».

Старшокласники взяли участь у «Своїй грі» на тему «Юридична азбука для підлітків». У знаннях з правознавства змагалися команди: юнаків «Закон» (командир Дереза В.), дівчат «Феміда» (командир Мідловець Е.). І раунд категорії: «Право вустами малюків», «Вирішуйте – розіграйте», «Адміністративний кодекс України»; ІІ раунд – «Різні питання», «Приватне право України», «Профілактика правопорушень», ІІІ раунд – розгляд ситуацій «Права дитини». Об’єднали всіх учасників знання і ерудиція.

Підсумком роботи тижня правознавства стало створення відеоролика «Дотримання прав дітей, записаних в Конвенції» (відповідальні учні 11 класу Домантович Я., Мідловець Е., Новічкова Т.).

Хочеться порадити кожній дитині: в разі порушення прав не залишайтеся наодинці зі своїми проблемами. Намагайтеся поважати права інших, поставте себе на їх місце. Спробуйте зробити це – і ви побачите, як зміниться світ і люди, які вас оточують.

Просмотров: 136