Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

До відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України

Создано: 05.12.2018

DSC04701На виконання Указу Президента України «Про відзначення 100-річчя перших поштових марок України» в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вчителем Железняк Валентиною Миколаївною з учнями 6 класу було проведено просвітницький захід та філателістична виставка.

Учениці Бардадим Ангеліна, Іванова Вікторія, Кобець Вікторія, Чакал Айше розповіли присутнім про історію виникнення перших поштових марок та підготували яскраві демонстраційні матеріали.

Учні дізналися, що перші поштові марки України з’явилися у часи створення Української Народної Республіки. У червні 1918 року у Києві було видано перші 6 марок суверенної Української Держави, авторами сюжетів яких стали художники-графіки Георгій Нарбут та Антін Середа. Після цього лише з 1992 року в Україні знову почали друкувати власні знаки поштової оплати. За всі роки незалежності «Укрпошта» випустила 1659 унікальних поштових марок, окремі з них були відзначені високими міжнародними нагородами.

Учні Маняк Олег (7 клас), Кобець Вікторія та Губар Вікторія (6 клас) показали школярам свої, поки що маленькі, колекції, присвячені сучасним українським маркам. Класний керівник демонструвала зображення перших англійських та перших українських марок і марок, які були введені в обіг у різні роки. Ці марки мають не тільки велику історичну, а й високу мистецьку вартість, оскільки кожна цивілізована нація поважає свої перші марки, які є предметом дослідження, відтворення в різних матеріалах, є одним з атрибутів державності. Тема зацікавила школярів, виникло багато запитань, на які вони одержали змістовні відповіді та пояснення.

Виховний захід викликав у юних душах вогник жвавого інтересу до філателії, до історії нашої України, до мистецтва. І це головне, адже інтерес – це рушійна сила пізнання навколишнього світу. Тож побажаємо нашим дітям нових пошуків і знахідок у справі популяризації вітчизняної філателії.

Просмотров: 138