У закладах загальної середньої освіти району відзначили День української писемності та мови

Создано: 08.11.2018

IMG 20181108 092540Мово українська !

Ти – як море – безконечна, могутня, глибинна…

У мові - уся доля народу. Без неї немає нас, як народу, немає минулого, немає  й майбутнього. Слово рідне ввібрало в себе віковічний плин Дніпра, шурхіт колосся, шепіт діброви, спів соловейка, пісню трударя на важкій ниві.

Традиційно у Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проходить низка заходів. У кожному класі проведено інформаційні хвилинки «Дзвени, величне наше слово!». Для молодших школярів проведено свято «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!», конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?». Першокласники писали найтепліші слова української мови. Учні 5-6 класів змагалися у мовній вікторині «У рідному слові велика сила». Проведено години єдності «З рідним словом міцніє держава» (7 клас), «Українська мова – мова єднання» (8-9 класи). Учні 10 класу підготували інформ-досьє «Історія української мови».

У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено заходи, спрямовані на підтримку рідної мови, її пропаганду і популяризацію  та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. А  розпочалося святкування тематичною  лінійкою «Шануймо рідне слово». Під час святкування учні початкових класів потрапили у казку, зустрілись з героями Мовного Королівства. Вони допомагали королеві Мові «мирити» слова, розшифровувати привітання, розшукувати загублені букви і слова. Слід зазначити, що в конкурсі читців-декламаторів учень 1 класу Ткаченко Кирило, учениця 2 класу Скрипець Софія, учень 3 класу Зігінов Артем та учениця 4 класу Безверхня Катерина виявили себе як найкращі декламатори поезій про рідну мову, продемонстрували акторські здібності. Цікавим був літературно-мовний КВК для учнів 5-6 класу, який пройшов під девізом «Мова – коштовний скарб народу». Його підготували та провели вчителі Мартиненко Альона Сергіївна та Кобець Ірина Володимирівна. Учні 7-9 класів під керівництвом учителів Гринцевич Олени Вікторівни та Бардадим Наталії Миколаївни стали активними учасниками вікторини «Борімося за красу мови…».

У Дружбівському НВК було проведено свято «О мово рідна! Золота колиска». Гостями та ведучими свята була королева Словесність з помічниками – Граматикою і Словом. У ході свята прозвучало багато слів про милозвучність, багатство і красу нашої мови. Учениці 3 класу (Нестерова Поліна, Вініченко Анастасія, Очкаленко Вікторія) та 4 класу (Іванова Дар’я) продекламували вірші українських класиків про мову. Також було згадано сумні факти з історії розвитку нашої мови, які принижували, забороняли українську мову. Але незважаючи на це вона вистояла. І на сьогоднішній день це мова серця, мова ласки, мова душі, мова добра. Тож плекаймо в серцях любов, повагу до мови наших предків: «Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почує!..».

У Новодмитрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ранок розпочався урочистим меседжем. Під час якого учні 6-7 класів поринули у повноводну річку української поезії, акцентуючи увагу на важливості української мови в сучасному житті. Є у нашій мові те, що не вмирає: тепло любові, пам’яті, надій. Із гумором співдружня Україна, так сміймось на здоров’ячко у ній. Не обійшлося і без гумористичної ноти, під час якої учениці 7 класу «Параска» та «Палажка» показали своїм виступом ставлення до української мови. Плакати презентували учні 5 та 8 класів: вони закликали, що рідна мова, це мова єднання, братньої любові та поваги. Учні 9 класу розповсюдили буклети про історію і виникнення української мови. Завершальним акордом меседжу було проведення літературно-мовознавчого брейн-рингу «Мова – втілення думки» для учнів 10-11 класів. Брей-ринг супроводжувався конкурсами, відео завданнями, переглядом мультфільмів, а закінчився він гуморескою П.Глазового «Кухлик». Продовження святкування Дня писемності відбудеться 9 листопада виховним заходом разом із батьками «Наша мова барвінкова» у 3 класі та участю старшокласників у Всеукраїнському радіодиктанті.

Усі ці заходи гуртують нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.

Мово наша! Живи! Квітуй!

І хай кожен українець пам'ятає,

що ти є найкоштовніший дар від Бога.

Нагадаємо. День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Із здобуттям Україною незалежності одне з найважливіших завдань, що постало перед державою, – це утвердження української мови як державної. 

Просмотров: 190