У закладах загальної середньої освіти району відбулися заходи до Дня захисника України

Создано: 11.10.2018

IMG 5807 АгайманиЯ вдячна тобі, український солдате!

За те, що у тиші лягаємо спати.

В той час, як борониш ти єдність країни,

Ми чуємо вранці спів солов'їний…

Молюся за тебе, сміливий солдате,

Щоб кулі минали, снаряди, гармати…

Я вірю у тебе всім духом святим!

Прошу про одне: «Повертайся живим».

Захищати свою країну – священний обов’язок кожного свідомого громадянина країни. Молоде покоління школи – це майбутнє нашої держави.

У Дружбівському НВК відбулося свято «Сильні духом», на яке завітали наші герої, ті хто зробили свій внесок у перемогу України, ті хто ризикував життям, аби надати таку потрібну допомогу в зоні АТО, дружбівці: Вініченко Юрій Миколайович, Кривуля Микола Олександрович, а також члени родин Бачинського Сергія Миколайовича, Дрожака Сергія Володимировича, Кірієнка Григорія Анатолійовича, Лацка Івана Васильовича, Могили Олександра Олександровича, Сапронова Руслана Олександровича. Діти підготували невеличкий концерт та подарували гостям на згадку обереги.

Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною треба знати минуле свого народу, його історію. Ми з вами живемо на славній землі і повинні знати про славні діла своїх предків – запорожців. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії. Отож, з метою поглиблення знань учнів про історію козацтва, героїчне минуле України в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів була проведена гра-квест «Стежками історії козацтва». Учні 5-9 класів утворили курені, придумали їм назву та вибрали отаманів. Головним завдання гри було подолати дніпровські пороги – «Звонецький», «Ненаситець», «Будило», «Козацький», що під силу лише справжнім знавцям козаччини. Козацькі курені змагалися в умінні співати, в конкурсах «Збирання врожаю», «Втеча з полону», «Стрибки жабкою та в мішках», «Забави кашоварів», у вікторині «Чи знаєш ти добу козацтва?». Під час проходження квесту учні пригадали славні сторінки нашої історії, позмагалися у спритності та витривалості та переконалися, що вони є справжніми нащадками славних предків-запорожців.

У Новодмитрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів. Учні 5-8 класів взяли участь у конкурсно-розважальній програмі «Нащадки козацької слави» (педагог-організатор Кідалова Н.В.). До учнів-козаків звернувся сам гетьман козацького війська і наказав провести змагання двох куренів «Хортиця» (командир Ткачов Єгор), «Корсунь» (командир Ткачов Іван), щоб підняти бойовий дух і мудрість козацтва. Змагання розпочалося конкурсом «Впоряд», де отамани шикують свої курені, оголошують назву, девіз, представляють свій курінь, показують стройове уміння. Конкурси захопили кожного: «Майстерні художники», «Приготування кулешу», «Скоромовочки», «Вершники», «Влучники», «Вікторина», «Перетягни канат». Перемогла команда «Корсунь». Козаки показали спритність, кмітливість, продемонстрували сильний характер і найкращі фізичні якості. А наймолодші козачата, хлоп’ята 1 класу і дітки старшої групи дитсадочка «Ромашка», взяли участь у спортивному святі «Веселі старти» (керівник Трохимчук Н.М.). Підтягнуті, зібрані під спортивний марш шикуються маленькі учасники. Всім до вподоби конкурси «Чия команда швидше збереться», «Передай м’яч», «Естафета», «Комплекс вправ зі стрічками», «Перетягування канату». Перемогла – дружба, а нагородою для всіх стали солодкі призи.

Протягом дня у Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів лунали вітання та щирі побажання хлопцям, вчителям та працівникам школи. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням та приємними подарунками. Класними керівниками проведенні святкові виховні заходи: виховна година для учнів 2-3 класів «Козацька слава поміж віки» (Дяконенко І.Д., Галкіна Л.В.), гра-подорож «Подорожуємо козацькими стежками» для учнів 5-6 класів (Погрібний А.О.), година історії «Оживає рух козацький» для учнів 8-9 класів.

Крім того, юнаки 10-11 класів Новодмитрівської та Агайманської шкіл здійснили семикілометровий пробіг до тактичного поля, де відбувалися практичні дії «Майбутні захисники Вітчизни» (керівник Сушко В.С.). Із задоволенням виконували серйозні завдання: ознайомилися із різними типами гранат, мін, вибухових речовин; розбирали і збирали автомат АКМ; виконали практичні стрільби з ПГ; відпрацювали стройові прийоми без зброї у складі взводу. Юнаки справилися із поставленими завданнями. Дійсно, майбутнє нашої країни – в надійних руках!

Юнаки і маленькі хлопчики ще раз довели, що є гідними нащадками славного козацького роду, справжніми козаками!

Сьогодні ми щиро вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!

З Днем захисника України!!!

Просмотров: 168