Андрій Гордєєв: «ВНЗ Херсонщини з радістю приймають у своїх стінах кримських студентів»

Создано: 08.06.2018

IMG 1034 thumb4 червня під час великої освітянської прес-конференції було обговорено організацію роботи щодо навчання осіб з АР Крим у 2018 році. Адже сьогодні по всій Україні стартує вступна кампанія 2018 року у ВНЗ України.

«Забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є АР Крим – це одна з гуманітарних місій задля повернення окупованої території в лоно України, яку ми маємо виконувати. ВНЗ Херсонщини з радістю приймають у своїх стінах кримських студентів. Ми постійно створюємо комфортні умови для отримання якісної української вищої освіти для мешканців АР Крим», – прокоментував голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.IMG 0763 thumb

В області діють 5 освітніх центрів «Крим-Україна» на базі Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії, Херсонського державного аграрного університету, Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

«Для дітей ми маємо ряд бонусів та позитивних перспективи, які вони отримають навчаючись у нас: спільно з ДМС України та Державною прикордонною службою України та працівниками поліції ми відновлюємо українські документи; ВНЗ Херсонщини готові надавати вступникам проживання в гуртожитку на час навчання, а також ми готові надавати тимчасове помешкання на час вступної кампанії 2018», - розповів директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький.IMG 0743 thumb

Для того, щоб вступити до вищого навчального закладу Херсонської області, абітурієнту необхідно надати будь-який документ, що посвідчує його особу (але документ має бути українським, державного зразка). Для вступу кримським абітурієнтам не потрібен сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Необхідно лише звернутися до Херсонського освітнього центру «Крим – це Україна». Саме там вони зможуть отримати консультацію та оформити документи для вступу в університет.

Станом на сьогодні до Освітніх центрів «Крим-Україна» за консультацією звернулось:

  • Херсонський державний університет – 44 особи;
  • Херсонський національний технічний університет – 100 осіб;
  • Херсонська державна морська академія – 70 осіб;
  • Херсонський державний аграрний університет – 5 осіб.
  • Херсонська філія  Національного університету кораблебудування   імені адмірала Макарова –2 особи.

Департаментом освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації здійснено 3 особисті прийоми стосовно роз’яснень вступу в 2018 році  громадян з  АР Крим.

Автор: Гуськова Елеонора

Просмотров: 284