Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

Весняні першоцвіти

Создано: 14.04.2018

30708591 329743160884170 4915681805784648646 nЩороку у весняний період відбувається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, занесені до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин, як: цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів, шафран весняний, підсніжник складчастий, шафран Кримський, білоцвіт весняний тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. 

Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяції їх окремих видів.
Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди України щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники Нацполіції, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.
З метою активізації і підвищення ефективності оперативної роботи з боротьби із незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами рослин, занесених до Червоної книги України, нагадуємо, що за порушення умов зростання рослин, занесених до Червоної книги України, незаконне вилучення з природного середовища, а також порушення умов утримання рослин у ботанічних садах, дендрологічних парках, інших спеціально створених умовах, що призвело до їх загибелі, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (стаття 90 з Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Просмотров: 139