Интернет-магазин nachodki.ru

Аграрії району прийняли участь у кущовій нараді на тему «Державна фінансова підтримка сільськогосппідприємств у 2018 році та впровадження екологічного виробництва на агропідприємствах області»

Создано: 13.03.2018

DSC 0003

На минулому тижні, в смт Новотроїцьке, відбулася кущова нарада на тему «Державна фінансова підтримка сільськогосппідприємств у 2018 році та впровадження екологічного виробництва на агропідприємствах області».

Учасниками кущової наради були представники аграрного бізнесу Генічеського, Іванівського, Новотроїцького та Чаплинського районів.

DSC 0001

На початку роботи конференції з вітальним словом виступила Степанова Маргарита Михайлівна – заступник директора Департаменту – начальник управління інвестиційного забезпечення та переробної промисловості Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, яка також розповіла про основні напрямки підтримки аграріїв із обласного бюджету.

До відома аграріїв було доведено інформацію щодо пріоритетів державної підтримки розвитку сільського господарства. Серед таких пріоритетів визначено вирощування органічної продукції.

Також було інформовано про роботу обласної програми «Власний дім», якою передбачається підтримка селян в придбанні поголів’я великої рогатої худоби та доїльних установок.

Крім цього доведено до відома інформацію про пропозиції щодо стимулювання розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, сімейних молочних ферм, відшкодування 100% вартості сертифікації при вирощуванні органічних продуктів, відшкодування вартості обладнання для переробки овочів, ягід, фруктів.

Доведено до відома присутніх про ініціативу аграріїв Горностаївського району про внесення змін по скасуванню законодавчих актів щодо регулювання закупівлі молока низької якості.

Також присутнім доведено до відома інформацію про співпрацю з Дніпропетровською областю в частині розвитку кооперативів та сімейних ферм, про роботу сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Могутній» (м. Гола Пристань), СОК «Господар» (м.Дніпро).

Крім цього доведено до відома про роботу Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та його відділення в Херсонській області, про обсяги та напрямки допомоги новоствореним та існуючим фермерським господарствам.

До відома присутніх доведено інформацію про діючі на території області проекти міжнародної технічної допомоги урядів Швейцарії та Канади.

Новікова Ольга Василівна – начальник управління Управління бухгалтерського обліку, фінансового та організаційного забезпечення Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації детально зупинилася на урядовій програмі підтримки аграрної галузі у 2018 році та наголосила, що загальна сума підтримки складе 6,3 млрд. грн проти 5,5 млрд. грн минулого року.

В обласному бюджеті за програмою «Власний дім» передбачено виділення коштів для підтримки розвитку тваринництва в розмірі 2 млн. грн та 6 млн. грн для покращення житлових умов населення області.

Директор з розвитку ТОВ «НПП «5 ЕЛЕМЕНТ» (м. Гола Пристань) Потапов Анатолій Володимирович розповів про роботу підприємства по випуску гранульованих мікродобрив.

Представник Інституту зрошуваного землеробства НААН України Морозов Олексій Володимирович звернув увагу на те, що на підставі даних за період з 1945 по 2017 роки температура повітря по області в середньому підвищилася в на 1 С0, а кількість опадів за цей же час збільшилася на 100 мм. На сьогоднішній день збереження вологи - це основне питання.

Також підвищити врожайність на 15% можливо, якщо проводити роботу по зменшенню осолонцювання грунтів.

До відома присутніх доведена інформація про можливості співпраці щодо проведення агрохімічного аналізу грунтів, розробки систем землеробства в умовах зрошення, придбанні насіння.

 

Автор: Рибка М.М., заступник начальника управління, начальник відділу агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку та інфраструктури райдержадміністрації

Просмотров: 203