Шаблоны Joomla здесь

26 липня – День парашутиста

Создано: 26.07.2017

1460278789187133336Сьогодні, 26 липня, в Україні і деяких інших країнах світу відзначають День парашутиста.

У цей день в 1930 році група льотчиків-парашутистів вперше зависла в блакитному небі під білими парасолями парашутів. Серія стрибків у небо стала початком масового захоплення даними спортом.

Припускають, що перший варіант парашута, більш схожий з сучасним, був сконструйований Леонардо да Вінчі. Згодом багато вчених, механіків і просто допитливих людей намагалися зібрати конструкцію, яка могла б витримати вагу людини і дати йому можливість зістрибнути з висоти без шкоди для свого здоров'я та життя.

Першим найбільш успішним вважається стрибок з парашутом, який скоїв у кінці XVIII століття француз Гарнерен з повітряної кулі, що піднявся на висоту 700 метрів.

Протягом наступного століття пристрій розроблений таким чином не змінювався, незважаючи на те, що самі стрибки були досить популярною розвагою. Розвиток авіації дав потужний імпульс до подальшого вдосконалення парашута. Вже на початку XX століття був сконструйований ранець для складання повітряного купола з усіма необхідними для його розкриття механізмами. Поступово парашут став приймати сучасний вигляд і ставав все більш безпечним літальним пристроєм. Після перших стрибків, скоєних групою льотчиків-спортсменів, почалася справжня парашутна ера. Молоді люди, захоплені небом, створювали свої гуртки і об'єднання.

Тривали стрибки не тільки показового характеру, а й випробувальні, на підставі яких вносилися зміни для збільшення його безпеки.

Сьогодні парашути є спортивною та військовою атрибутикою. Вони використовуються у військових діях, авіації і спорті.

Стрибки, що здійснюються за рік, обчислюються десятками тисяч, а число їх прихильників росте з кожним роком.

Просмотров: 370