Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Позбавлені Батьківщини

Создано: 18.05.2017

100 961218 травня 2017 року виповнюється 73 роки з дня депортації кримськотатарського народу з Криму.  З  цієї  нагоди  у Воскресенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  проведено виховний захід «Позбавлені Батьківщини». Під час заходу учні 7 класу Лазар Вікторія, Карплюк Ірина, Іванусик Кирило розповіли, що  кримськотатарський народ пережив жахливу трагедію депортації, яка тривала понад 50 років. Боротьба кримськотатарського народу за відновлення своїх прав унікальна. Вона базується на ненасильницьких методах.

 

У 1991 році кримськими татарами були відтворені найвищий представницький орган народу – Курултай (Національний з'їзд) та Меджліс кримськотатарського народу. Але події 2014 року стали новим викликом перед кримськотатарським народом, як і перед усією Україною. І  знову кримськотатарський народ продовжує боротьбу за відновлення своїх прав та історичної справедливості.

Школярі познайомилися  з  електронними матеріалами  фотовиставки "18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Боротьба за повернення на Батьківщину". На цій фотовиставці представлені матеріали, що розкривають етапи боротьби кримськотатарського народу за відновлення історичної справедливості, повернення і облаштування на рідній землі, відродження і інтеграцію в демократичній Україні.

Під час заходу згадали і про перемогу у пісенному конкурсі «Євробачення» української співачки Джамали (Сусанна Джамаладінова), яка  виступила із піснею «1944», де йдеться про масову депортацію кримськотатарського народу до Середньої Азії 1944 року. Джамала є автором слів та музики до цієї пісні.

На закінчення всі присутні вшанували пам'ять жертв депортації, яка торкнулася кожної кримськотатарської сім'ї, хвилиною мовчання.  Світла і вічна пам’ять усім загиблим у цій трагедії… низький уклін.
Просмотров: 334