Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Покладання квітів до Меморіального обеліску

Создано: 08.05.2017

01аВранці 8-го травня 2017 року голова Іванівської районної державної адміністрації С.Довбня та голова районної ради Л.Павленко відвідали та по­клали квіти до Меморіаль­ного обеліску в честь заги­блих радянських воїнів біля колишнього села Хлібороби на території Першотравневої сільської ради.

Довідково.

На цьому святому і вод­ночас трагічному для жите­лів нашого району місці, 73 роки тому, вранці 28 жовтня 1943 року група бійців 1379 полку 87-ї Перекопської Червонопрапорної дивізії, яка розпочала визволен­ня Іванівського району, потрапила у фашистську танкову засідку. Бій на відкритій степовій місцевості був нерівний.

Стрілецька зброя аж ніяк не могла протистояти броньованим німецьким танкам. 135 радянських воїнів загинули смертю хоро­брих, наближаючи Велику Перемогу, і були поховані в братській могилі біля села Хлібороби.

вяапНа місці цієї жахливої трагедії за ініціативи районної державної адміністрації та районної ради 6 травня 2010 року було урочисто відкрито обеліск, зробле­ний у вигляді вогнища полірованого граніту із викарбуваним надписом: «Здесь похоронены бойцы 87-й стрелковой дивизии, погибшие за освобождение с. Хлеборобы 28.10.1943».

Просмотров: 472