Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Звіт про роботу відділу Іванівського бюро правової допомоги Каховського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги за 2019 рік.

Создано: 15.01.2020

За 2019 рік 811 громадян звернулися до Іванівського бюро правової допомоги Каховського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги  для надання безоплатної правової допомоги та отримали відповіді на свої питання правового характеру, з них 395 мешканців звернулися повторно для отримання консультацій та звернення до суду з правових питань.   Основними питаннями, що хвилюють жителів району питання з сімейного та спадкового права, соціального забезпечення, виконання судових рішень, земельного, житлового та трудового права. Крім того до бюро 62 громадян звернулися з письмовими зверненнями на отримання безоплатної вторинної правової допомоги (складання позовів та їх представництво в судах), а це в 3 рази більше ніж торік.

 

Важливим напрямком роботи бюро є проведення правопросвітницької роботи, так працівниками за 2019 рік було здійснено 38 виїздних прийоми у 9 мобільних пунктів та забезпечено діяльність доступу до безоплатної правової допомоги

  • загальна кількість осіб, яка звернулася за отриманням консультації та роз’яснень під час виїздів 3 мобільних консультаційних пунктів склала 38 осіб в тому числі звернулися за отриманням правових консультацій та роз´яснень до мобільних консультаційних пунктів доступу до БПД;
  • надано методичну допомогу  2 органам місцевого самоврядування, з якими налагоджено співпрацю щодо надання безоплатної правової допомоги;
  • проведено 21 правопросвітницький захід;
  • розміщено на сайті районної державної адміністрації 1 інформаційний матеріал з питань надання БВПД;
  • розміщено у ЗМІ 2 інформаційних матеріалів з питань надання БВПД;
  • надано 1 особі доступ до електронних сервісів Мін'юсту.

Було проведено 10 семінарів у районному центрі зайнятості, прочитано 6 лекцій у навчальних закладах, проведено 10 зустрічей з мешканцями сіл Іванівського району, та 3 виїзди спільно з службою у справах дітей Іванівської районної державної адміністрації до сільських рад з метою здійснення прийому громадян, надано 6 особам адресну правову допомогу, щомісячно проводиться вуличне інформування громадян.

Працівниками бюро до суду в інтересах громадян було подано 51 позовну заяву, 45 з яких на сьогодні судом задоволено, 3 позови вирішені шляхом медіації.

 Більшість громадяни звертались до бюро з наступних питань — сімейні відносини, земельні, житлові, спадкові, адміністративні питання, встановлення факту смерті та народження на  окупованій території. 

Укладено меморандуми про співпрацю з сільським радами, які знаходяться на території Іванівського району Херсонської області, громадськими організаціями та партнерами-провайдерами правової допомоги, з якими налагоджено співпрацю на довгострокових умовах.

Працівниками бюро було розроблено програми  безоплатної правової допомоги безоплатної правової допомоги населенню Іванівського району Херсонської області на 2019 – 2020 роки, розроблено методичні рекомендації, щодо надання безоплатної первинної правової допомоги населенню району з нагальних питань.

Спеціалісти відділу брали активну участь у проведенні та організації правопросвітницьких заходів в рамках проведення “Тижня права” з суб’єктами Іванівського районного сектору філії “Державної установи”Центр пробації” в Херсонської області, гімназії №1, професійного аграрного ліцею, шкіл Іванівського району. В рамках проведення “Школи правознавців” в навчальних закладах було прочитано ряд лекцій на теми “Буллінг в школі”, “Кримінальна відповідальність”, “Що таке злочин”, “Притягнення до адміністративної відповідальності школярів та їх батьків”, було прочитано лекції з прав дитини  та інші. Дітей ознайомлено з роботою Бюро правової допомоги, всім дітям видано спеціально підготовлені іменні паспорта дитини з координатами центру, куди вони можуть звернутися в разі виникнення потреби.

Начальник бюро правової допомоги  приймав участь у засіданнях комісій районної державної адміністрації при розгляді питань, що порушують права дітей, сесіях районної ради.

 Також було надано безоплатну правову допомогу 12 інвалідам, 6 внутрішньо переміщеним особам, 3 ветеранам війни, у тому числі 2 учасникам бойових дій, 8 особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», їм було надано роз“яснення з питань, які потребують правового вирішення проблем.

Для звернення до відділу Іванівське бюро правової допомоги для надання безоплатної вторинної правової допомоги визначено такий рівень малозабезпеченості:- особа має право на безоплатну правову допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів; також враховується середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою. Також враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг,  незалежно від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою.      

Начальник відділу Іванівське

бюро правової допомоги Каховського

місцевого центру з надання безоплатної

вторинної правової допомоги                                                                                                      Ю. ВЕДМЕЦЬКИЙ

Просмотров: 51