Шаблоны для Joomla 3 здесь

«Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття»

Создано: 11.03.2019

P90305 130342Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка

Шевченкове слово… Воно рідне й мінливе, як людське життя. У ньому і правда, і добро, і краса. Та треба вміти їх у слові віднайти і осягнути. Тож припадаймо щодня до поезії «Кобзаря», як спраглий до криниці, бо вона невичерпна.

Традиційно у Любимівській загальноосвітній школі I-III ступенів перший тиждень березня – Шевченківські дні. Саме у цей час учні поглиблюють свої знання про Т.Г.Шевченка, формують культуру усного мовлення як засобу вільного спілкування та самовираження, виявляють творчий потенціал, розвивають навички виразного читання, виховують пошану до літературної спадщини Великого Кобзаря, до історичного минулого рідної землі. З цієї нагоди учні 7 класу підготували усний журнал «Хай вічно сяє Шевченкова весна». У ході заходу діти прослухали цікаві факти з біографії і творчості Т.Г.Шевченка. Виступили: Бойко Тетяна, Чабан Артем, Гончарова Альона. Особливо цікавим і пізнавальним був захист презентації «Стежками Великого Кобзаря», яку підготував Кобець Денис. Учні 8-9 класів взяли участь у конкурсу знавців життя і творчості Т.Г.Шевченка «Як ми знаємо Т.Г.Шевченка». Захід проходив захоплено, бадьоро. Найбільше запам’яталися конкурси: «Шевченко – художник», «Герої Шевченківських творів», «Оратор», «Мандрівка Шевченківськими місцями», «Моє захоплення», «Дуель».

Ці дні – це справжнє свято Кобзаря, його вічної нев’янучої творчості полум’яного слова. Коли нам важко, коли смуток гризе душу, припадімо спраглими устами до його цілющого джерела, щоб знову відчути силу, жити для рідного народу.

«І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом». Під таким гаслом у Дружбівському НВК пройшли Шевченківські дні, присвячені 205 річниці з дня народження Кобзаря. Заплановано й проведено такі заходи: урок-презентацію життєвого та творчого шляху поета «Колись давно з убогої хатини Тарас Великий вирушив у світ», вікторину «Відомий нам Кобзар», виставку малюнків «Шевченко очима дітей», книжковий вернісаж. У вікторині змагалися дві команди «Калина» (6 клас) та «Верба» (8 клас). Найкращими знавцями біографії та творчості Кобзаря стали учні 6 класу. Учасникам заходів висловлено подяку, а переможців відзначено грамотами.

З 4 по 7 березня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходили Шевченківські дні під гаслом: «В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе …». Щодня на першому уроці звучали поетичні хвилинки, де зачитувалися рядки поезій великого поета про рідну Україну, про її красу та велич. На початку урочистостей учні 9 класу разом зі своїм вчителем Середняк Ю.О. провели тематичну лінійку, присвячену початку Шевченківських днів у школі. Десятикласники підготували антрепризу «У серці зоріє святе ім’я Генія» (Любченко І.А.). Учні молодших класів оформили виставку дитячих малюнків «Мені тринадцятий минало…». Для 5-6 класів проведено літературну вікторину «Сторінками Кобзаря» (бібліотекар Щербань Н.В.).

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, а слово Шевченка - живе і вічне. 6 березня до 205 річниці з дня народження Т.Шевченка в Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 5-11 класів проведено усний журнал «Навесні, коли тануть сніги, ми вшановуєм пам'ять Шевченка…» (вчитель Комаріцина Т.П.). Учні 10 класу Дереза Владислав, Іванченко Ілона, перегортаючи сторінки журналу, запросили присутніх поринути в чарівний світ поезій, пісенне багатство, художню спадщину Т. Шевченка. Кожна сторінка розкривала неперевершений талант поета: «Життя і творчість Кобзаря», «Поезії Т. Шевченка», «З якого твору?», «Твори поета в малюнках», «Пісні на слова Т. Шевченка». З вуст учнів Ємельянової В., Прохи О., Петрова Є. (10 клас), Мідловець Є., Домантович Я. (11 клас), Грицишиної К. (6 клас) прозвучали невмирущі рядки поезій Кобзаря. Учні побували в картинній галереї, де познайомилися з незабутніми шедеврами художника. Із завмиранням у серці слухали пісні на слова Т. Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зацвіла в долині», «Зоре моя вечірняя». А ось пісня «Думи мої, думи мої» зазвучала з вуст учнів чарівним акордом і об’єднала в любові до творчості Великого Кобзаря. Учні 1-4 класів стали учасниками конкурсу «Кращий читець», виставки малюнків «Незабутній Шевченко» (класні керівники). Вивчаймо твори Т. Шевченка, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу, серед них – найперший і найголовніший: «Свою Україну любіть!..».

Просмотров: 199